Zabiegi bankietowe – kosmetologia w Klinice Dr Stachura

W ostatnim wpisie na naszym blogu przybliżyliśmy temat zabiegów estetycznych, które dają fantastyczne efekty i można je wykonać na tydzień – dwa przed ważnym wydarzeniem, do którego chcemy się odpowiednio przygotować. Ale co jeśli do wielkiego wyjścia został jeden dzień lub nawet kilka godzin a nasza skóra potrzebuje natychmiastowej regeneracji? Na takie sytuacje medycyna estetyczna też ma rozwiązania! Dziś kilka słów na temat zabiegów last minute, tzw. „bankietówek”.

Rosnącą popularnością wśród zabiegów estetycznych cieszą się tak zwane „zabiegi bankietowe”, czyli takie, które dają natychmiastowe efekty, są bezinwazyjne i można je wykonać tuż przed wyjściem na ważne wydarzenie. Główną cechą tego typu kuracji jest brak rekonwalescencji po ich wykonaniu, bezbolesność, bardzo niskie ryzyko niechcianych zasinień czy opuchnięć. Wszystkie tego typu zabiegi dają efekt już po wyjściu z gabinetu a ich głównym celem jest głęboka regeneracja skóry i nawilżenie. Po tzw. bankietówkach wyglądamy na wypoczęte, odmłodzone a skóra nabiera blasku. 

Jednym z flagowych zabiegów, które wykonujemy w  Klinice Dr Stachura  Geneo, które umożliwia uzyskanie odmłodzonej, ujędrnionej i naturalnie wyglądającej skóry. Zabieg daje natychmiastowe i długotrwałe efekty, również dzięki składnikom o charakterze liftingującym. W zależności od pożądanego efektu i rodzaju skóry to różne warianty zabiegów:

  • ROZJAŚNIENIE – zabieg, który odżywia i rozświetla skórę, nadając jej promienisty wygląd.
  • ODMŁODZENIE – zabieg zapobiegający starzeniu się skóry, nawilżający i odżywiający.
  • ROZŚWIETLENIE I POPRAWA KOLORYTU – dzięki unikalnej kombinacji składników aktywnych efektem jest poprawienie kolorytu skóry i wyjątkowe rozświetlenie.
  • ZBILANSOWANIE SKÓRY TŁUSTEJ – zabieg nadaje równowagę i oczyszczenie cery tłustej oraz poprawia jej strukturę i koloryt. 
  • INTENSYWNA REWITALIZACJA – idealne rozwiązanie gdy zależy nam na ożywieniu matowej skóry, odmłodzeniu i redukcji drobnych zmarszczek.

Jeśli zależy nam na efekcie liftingu bez skalpela, bez wątpienia polecamy ten zabieg. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się nowoczesne urządzenie, które stopniowo rozgrzewa głębokie warstwy skóry i stymuluje skracanie włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za napięcie i ujędrnienie. Jest to tak zwany thermolifting, który daje efekt odmłodzenia i rozświetlenia. Urządzenie wykorzystuje cztery technologie — podczerwień, peeling wodny (który jest wstępem do całego zabiegu i przygotowaniem skóry do podania składników aktywnych, ale może on być również zabiegiem samym w sobie i można go wykonać oddzielnie), kamerę diagnostyczną i system GPRS. Końcowy efekt po zabiegu jest najlepiej widoczny po kilku godzinach. Wtedy skóra staje się zagęszczona, napięta i elastyczna. 

Alternatywą dla zabiegów z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń jest tak zwana biała kosmetologia, czyli kuracje bazujące na specjalistycznych produktach kosmeceutycznych, które w zaawansowany sposób działają na skórę. Nasz doświadczony zespół kosmetolożek dobiera odpowiedni zabieg do potrzeb skóry. 

Zabieg odnowy tkanki skórnej

Jest to unikatowy zabieg, który uruchamia biologiczne procesy odnowy tkanki skórnej na poziomie komórkowym. Łączy on delikatne łuszczenie naskórka z działaniem odnawiającym. Polega on na zastosowaniu kwasów AHA/BHA oraz skoncentrowanych substancji aktywnych bez konieczności naruszania ciągłości naskórka. Podczas zabiegu stosowane są kolejno:

  • Maska bazowa typu peel-off z dodatkami – odpowiednio dopasowanymi do każdego pacjenta substancjami aktywnymi oraz wyciągiem roślinnym łagodzącym podrażnienia,
  • Kwasy w postaci żelu okluzyjnego: salicylowy, migdałowy i glikolowy,
  • Substancje czynne o działaniu przeciwtrądzikowym, przeciwstarzeniowym, przeciwutleniającym, ampułki na przebarwienia i dla skóry wrażliwej. 

Efektem tego zabiegu jest odmłodzenie, poprawa kolorytu skóry, nawilżenie, rozjaśnienie i wyrównanie drobnych zmarszczek.

Profesjonalnych kosmeceutyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry, czyli produktów zawierających unikalne formuły i biologiczne aktywne składniki, zapewniające ich skuteczność. Kosmetyki te dostępne jedynie w gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach lekarskich i klinikach, w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą i bogatymi składnikami aktywnymi gwarantują niesamowite efekty. Sposobem na piękną i zdrową cerę, na którym opiera się pielęgnacja specjalistycznymi formułami, jest stosowanie witaminy C i ochrony przeciwsłonecznej w ciągu dnia oraz witaminy A podczas nocnej pielęgnacji. Ta unikalna metoda działania zapewnia kompleksową ochronę i odżywienie skóry przez całą dobę.

Linia kosmoceutyków, za pomocą których można przeprowadzać profesjonalne zabiegi estetyczne — opierają się na procedurach medycznych i zawierają mieszankę najbardziej znanych i skutecznych kwasów, witamin, antyoksydantów, aminokwasów, pierwiastków śladowych i substancji przeciwzapalnych. Zabieg ten to kontrolowany resurfaceing, który aktywnie pobudza regenerację komórek w skórze przy minimalnym podrażnieniu, czym różni się od tradycyjnych, mechanicznych peelingów złuszczających jedynie zewnętrzne warstwy naskórka. Podczas tego zabiegu zostaje usunięta warstwa rogowa naskórka, w sposób kontrolowany uszkodzone warstwy skóry, które są zastąpione zdrową tkanką oraz zostaje aktywowany proces produkcji kolagenu. W zależności od potrzeb zabieg ten można stosować na skórę problematyczną z trądzikiem, z przebarwieniami, skórę wrażliwą i naczynkową oraz potrzebującą odmłodzenia i natychmiastowego liftingu.

Zabiegi bankietowe to idealna opcja dla osób oczekujących natychmiastowego efektu, bez potrzeby rekonwalescencji. Zabiegi te są szczególnie popularne w okresie świąteczno-karnawałowym, ale nie brakuje pacjentów, którzy cenią sobie tego typu szybkie i efektowne działanie przez cały rok.