Holistyczne podejście w medycynie estetycznej

Holistyczne podejście do zdrowia i stylu życia stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Jest to założenie, które mówi o całościowym podejściu do wszystkich aspektów zdrowego stylu życia. Jeśli dbamy o zdrowie – zadbajmy też o ciało i umysł. Holistyczne podejście znalazło również swoje zastosowanie w medycynie estetycznej i pielęgnacji, pozwalając spojrzeć na zabiegi estetyczne z innej perspektywy i wykorzystać najnowsze technologie kosmetyków i urządzeń w celu osiągnięcia doskonałych rezultatów. 

Innowacyjne podejście do medycyny estetycznej, które łączy zastosowanie wypełniaczy, urządzenia, kosmeceutyków oraz suplementów w jeden tzw. protokół zabiegowy. Na tej podstawie skomponowano innowacyjny zabieg, który składa się z dwóch procedur, pielęgnacji profesjonalnymi kosmeceutykami oraz suplementacji. 

Wstępnym etapem zabiegu, podczas pierwszej wizyty w Klinice Dr Stachura jest odpowiednie przygotowanie skóry do całej procedury. Dokładne oczyszczenie skóry z makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń odbywa się za pomocą kosmeceutyku, który przy dokładnym oczyszczaniu, zapewnia jednocześnie ochronę bariery hydrolipidowej skóry. Bioretinol z kwiatów uczepu reguluje proces rogowacenia skóry i wygładza jej teksturę, a kompleks ceramidów pomaga w odbudowie płaszcza ochronnego skóry. Następnym krokiem jest antyoksydacyjny tonik, który przywraca optymalne pH skóry oraz doskonale przygotowuje ją do dalszych etapów zabiegu.

Następnym krokiem jest zastosowanie preparatu biorewitalizującego o wyjątkowo wysokim stężeniu kwasu hialuronowego i wzbogaconym w hydroksyapatyt wapnia. Działanie tych składników zapewnia skórze witalność i wygładzenie, dzięki wysokim właściwościom nawilżającym  preparatu.

Ostatnim etapem tej pierwszej części zabiegu jest nałożenie maski, która posiada unikalną mieszankę aktywnych składników odżywczych i nawilżających, dzięki którym skóra jest stymulowana do szybszej regeneracji. Już 15 minut zastosowania maski, skóra twarzy jest wyciszona i widoczny jest efekt liftingu. Dodatkowo do domu pacjent otrzymuje zestaw kosmeceutyków oraz suplementów. 

Następną procedurę, składającą się na całość zabiegu stosuje się na tydzień po pierwszej wizycie w naszej Klinice i ponownie rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry przy użyciu odpowiednich kosmeceutyków. Następnym krokiem jest zastosowanie zabiegu nieinwazyjnego, bezbolesnego termoliftingu i peelingu wodnego z pomocą specjalistycznego urzadzenia, które stopniowo rozgrzewa głębokie warstwy skóry i stymuluje skracanie włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za napięcie i ujędrnienie. Jest to tak zwany termolifting, który daje efekt odmłodzenia i rozświetlenia. Urzadzenie wykorzystuje światło podczerwone zapewnia remodeling kolagenu, jak i intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Efektem całego zabiegu jest zagęszczenie, poprawa napięcia i elastyczności skóry. 

Kolejnym krokiem jest zastosowanie indywidualnie dobranego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowegoKwasy hialuronowe są odporne na energię cieplną, a więc mogą być z powodzeniem stosowane w terapiach z zastosowaniem laserów, fal radiowych i ultradźwięków. 

Ostatnim etapem jest nałożenie regenerującej maski, która uspokaja skórę i wspomaga procesy regeneracji. Na sam koniec, aby dopełnić kompleksowe działanie zabiegu, stosuję preparat o wysokim stężeniu witaminy C, który skutecznie rewitalizuje naskórek, rozjaśnia go i pobudza produkcję kolagenu. Całość kończy się nałożeniem kremu, który dostarcza skórze odpowiedniego nawilżenia, wzmacnia barierę ochronną i dba o zbalansowany mikrobiom skóry. 

Każdemu, kto chce w pełni zachować efekty zastosowanego zabiegu i utrzymać rewitalizację skóry na co dzień, polecamy kosmeceutyki do domowego użytku. Są to produkty oparte na naturalnych składnikach, które zostały skomponowane w unikatowy i innowacyjny sposób. Ich działanie jest potwierdzone wieloletnimi, wnikliwymi badaniami, a ich regularne stosowanie zapewnia genialne rezultaty. Również badania kliniczne skuteczności zabiegu dały niesamowite efekty i wyniki. Po 21 dniach nawilżenie skóry u osób po przeprowadzeniu tego zabiegu nawilżenie wzrosło o 45%, elastyczność skóry o 60% a ilość fibroblastów (komórek skóry właściwej, które odpowiadają za syntezę kolagenu) o 101%! Badania wykazały również, że efekty te utrzymywały się bardzo długo. 

Holistyczny charakter procedury polega na stosowaniu składników głęboko odżywczych od wewnątrz, jak i od zewnątrz, a także poprzez dopełnienie go podczas codziennej, domowej pielęgnacji. Dzięki temu efekty są widoczne nie tylko po przeprowadzonym zabiegu, ale utrzymują się długofalowo. Zabieg to przede wszystkim głęboka rewitalizacja i odnowa skóry, nawilżenie, dotlenienie, odmłodzenie i efekt bezinwazyjnego liftingu. Polecamy ten zabieg wszystkim, którzy chcą przywrócić utraconą objętość twarzy, wygładzić zmarszczki i kompleksowo zadbać o swój wygląd.