Jakimi zabiegami skutecznie zregenerować skórę przed ważnym wydarzeniem, gdy mamy na to zaledwie około tygodnia?

Święta i Sylwester zbliżają się wielkimi krokami. W tym czasie wszyscy jesteśmy wyjątkowo zabiegani i zajęci przygotowaniami do najbardziej wyjątkowego i magicznego czasu w roku. Jest to czas, kiedy przede wszystkim myślimy o innych – kupujemy prezenty, przygotowujemy świąteczne spotkania, odwiedzamy najbliższych. Mamy wtedy mniej czasu na to, aby pomyśleć o sobie samych. Zmęczenie i zimowa aura dają o sobie znać, co niekorzystnie wpływa na wygląd naszej skóry. Jak sobie z tym poradzić w krótkim czasie? Na szczęście medycyna estetyczna daje sporo możliwości.

Koniec roku to wyjątkowo intensywny dla wielu osób czas. Zmęczenie, brak promieni słonecznych i zimne, wilgotne powietrze bardzo negatywnie odbijają się na stanie naszej skóry. Często bywa ona odwodniona, co jest również skutkiem przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach na przemian z zimnym powietrzem na zewnątrz. Stres i niewystarczająca ilość snu również przyczynia się do złego stanu skóry. Poszarzała i zmęczona cera, uwidocznione zmarszczki i zmiany skórne to problemy, z jakimi kobiety najczęściej borykają się w tym czasie. 

A przecież jak już udekorujemy dom na święta, przygotujemy kolację, kupimy wszystkim bliskim prezenty, to same chcemy wyglądać i czuć się pięknie! Nasza skóra do tego potrzebuje natychmiastowej regeneracji i nawilżenia. Wizyta w klinice medycyny estetycznej na jednorazowy zabieg, który nie będzie wymagał długiej rekonwalescencji to idealny pomysł aby choć przez chwilę pomyśleć o sobie i zadbać nie tylko o swój wygląd ale też samopoczucie. 

Do Sylwestra zostało jeszcze trochę czasu na to, aby zregenerować skórę, dodać jej blasku i napięcia. Nawet jeśli tegorocznego Sylwestra będziemy spędzać w domowym zaciszu, zawsze powinnyśmy czuć się pięknie! Oto kilka propozycji zabiegów, które w szybki sposób poprawią wygląd i kondycję skóry:

Toksyna botulinowa

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej to jeden z najstarszych zabiegów w medycynie estetycznej. Służy on nie tylko poprawie wyglądu, ale jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń, jak na przykład nadpotliwości. Miejscowa iniekcja botuliny pozwala na wygładzenie zmarszczek mimicznych oraz poprawę napięcia skóry. Zwany eliksirem młodości, ponieważ jego zastosowanie daje efekt odmłodzenia skóry właśnie przez pozbycie się zmarszczek. Działanie botuliny polega na miejscowym zmniejszaniu napięcia mięśni odpowiadających za konkretną mimikę twarzy. Sprawia to, że skóra w tych miejscach jest mniej pofałdowana, wygląda młodziej i zdrowiej. Najczęściej toksynę botulinową stosuje się w okolicach brwi, czoła i wokół oczu. Umiejętnie wykonany zabieg botuliną, przez doświadczonego lekarza pozostaje bez sztucznego wpływu na mimikę twarzy. Niewątpliwą zaletą botuliny jest wysoki stopień bezpieczeństwa przy jego stosowaniu. Sam zabieg jest szybki, nieinwazyjny a efekty są widoczne praktycznie natychmiastowo. 

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Świetnym uzupełnieniem dla botoksu są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, który wiąże cząsteczki wody zatrzymując je w skórze. Efektem tego zabiegu jest głębokie nawilżenie, wygładzenie zmarszczek i poprawa napięcia skóry. Za pomocą kwasu hialuronowego nie tylko nawilżymy i odmłodzimy naszą cerę, ale także podniesiemy kąciki ust, wypełnimy i nawilżymy wargi, skorygujemy owal twarzy, wypełnimy ubytki oraz dolinę łez a także podniesiemy łuk brwiowy. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny, nie powoduje reakcji alergicznych a wszelkie ślady jego stosowania w postaci zaczerwienienia czy opuchlizny znikają po 2-3 dniach. 

Mezoterapia igłowa 

Mezoterapia igłowa twarzy daje fantastyczne rezultaty takie jak poprawa elastyczności skóry, eliminacja zmarszczek, ochrona przed szkodliwymi działaniami zewnętrznymi, ujędrnienie i uelastycznienie, dzięki czemu twarz wygląda młodziej i promienniej. Jest to również skuteczne narzędzie do walki z przebarwieniami skóry czy niechcianymi cieniami pod oczami. Składnikami, które są używane w mezoterapii igłowej twarzy najczęściej są kwas hialuronowy oraz mieszanki witamin indywidualnie dobranych przez lekarza dermatologa, w zależności od potrzeb i oczekiwanych efektów. Poza czynnikiem samoregeneracji skóry podczas mezoterapii igłowej najistotniejszą rolę przy wykonywaniu tego zabiegu odgrywa właśnie odpowiednio dobrana mieszanka składników aktywnych, którą dobiera lekarz dermatolog.

Jest to zabieg polegający na wykorzystywaniu pulsujących igieł, które dostarczają substancje czynne do naskórka – podobnie do mezoterapii igłowej. Uruchamiany jest naturalny system samoregeneracji i odbudowy nowego naskórka. Zabieg z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury polega na trzech głównych fazach działania:

  1. stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
  2. stymulacja fibroblastów (komórek skóry właściwej, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu) poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
  3. poprawa gęstości i elastyczności oraz odżywienia skóry.

Mezoterapia mikroigłowa świetnie działa na skórę przesuszoną, zwiotczałą, pozbawioną blasku, na rozszerzone pory, blizny oraz nieestetyczne znamiona. Samoistna odnowa biologiczna poprzez mechanizm regeneracji skóry jest niezawodnym i bardzo bezpiecznym sposobem na poprawę wyglądu i witalności cery. Sam zabieg jest szybki i bezbolesny, może towarzyszyć mu uczucie lekkiego pieczenia, które po odpowiednim nawilżeniu skóry szybko mija. 

Są to tylko przykładowe zabiegi, które proponujemy naszym pacjentom na około tydzień – dwa przed specjalną okazją. Dają natychmiastowe i spektakularne rezultaty, które często utrzymują się długi czas. Niezależnie od tego w jakim gronie i w jaki sposób będziemy spędzać nadchodzące święta i Sylwestra, zadbanie o swój wygląd, samopoczucie i pewność siebie jest nieocenionym gestem dla siebie samego w tym zabieganym i intensywnym czasie.