Redukcja tkanki tłuszczowej – kriolipoliza

Temat redukcji tkanki tłuszczowej jest aktualny od zarania dziejów. Żyjemy w czasach, w których wygląd ma szczególne znaczenie, czy jesteśmy z tym zgodni czy nie, panuje kult ciała, a podążanie za modelem idealnej sylwetki jest wszechobecne.

Dzięki łatwemu dostępowi do informacji, jesteśmy zewsząd zasypywani mnogością rozwiązań dotyczących diety oraz ćwiczeń. Ma to przede wszystkim dobry wpływ na nasze zdrowie bowiem odpowiednio zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu, doskonale wpływa na odporność organizmu i jego kondycję. W efekcie pozytywnym skutkiem ubocznym jest piękna figura, odpowiednia waga oraz redukcja tkanki tłuszczowej. Przychodzi jednak taki moment kiedy będąc konsekwentnym w kontekście odpowiedniego odżywiania oraz stosowanej aktywności fizycznej, pewne obszary naszego ciała przestają reagować zgodnie z naszymi oczekiwaniami, przestają odpowiadać na stosowaną dietę oraz ćwiczenia. Do takich obszarów należą w szczególności: brzuch, boki / talia, uda, ramiona czy nawet podbródek. Jest to dobry moment na rozważenie wprowadzenia skuteczniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. 


Redukcja tkanki tłuszczowej wielu z nas kojarzy się z liposukcją, a więc chirurgicznym zabiegiem modelowania sylwetki za pomocą odsysania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest kilka metod liposukcji, są one jednak inwazyjne chociażby ze względu na konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, a co za tym idzie znieczulenia oraz przynajmniej kilku tygodniowej rekonwalescencji. 

Nasze pacjentki i pacjenci często powtarzają, że ze względu na codzienne obowiązki nie mogą pozwolić sobie na długą rekonwalescencję i całkowite wyłączenie z pracy czy zadań domowych. Poszukują zatem małoinwazyjnych, ale skutecznych metod modelowania ciała. Jak wybrać bezpieczną i sprawdzoną, małoinwazyjną procedurę wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku?

Klinika Dr Stachura, oferująca wyłącznie skuteczne i sprawdzone metody z zakresu medycyny estetycznej, proponuje kriolipolizę. Zabieg jest nieinwazyjną procedurą redukcji tkanki tłuszczowej.

Niechciana tkanka tłuszczowa, uporczywa i trudna do usunięcia poprzez ćwiczenia lub dietę to najpopularniejsze wskazanie do tego zabiegu. Najlepszymi kandydatami do zastosowania kriolipolizy są osoby z indeksem masy ciała (BMI) między 25 a 30. Kriolipoliza nie jest przeznaczona dla osób z otyłością.

Kriolipoliza dosłownie wymraża tkankę tłuszczową za pomocą chłodzących aplikatorów. Odpowiednio dobrany do danej powierzchni ciała aplikator zasysa skórę i krystalizuje tkankę tłuszczową bez uszkadzania przyległych nerwów oraz tkanek. Komórki tłuszczowe giną i są naturalnie usuwane z organizmu. Zabiegi przeprowadzamy na dowolnym obszarze ciała. Do najbardziej popularnych obszarów u pań należą: brzuch, boczki, ramiona, linia biustonosza na plecach, pachy, uda, kolana. Natomiast panowie najczęściej poddają się kriolipolizie w okolicach brzucha oraz boków, a także pleców. Szczególnym powodzeniem zarówno u pań, jak i panów cieszy się okolica podbródka. 

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg, w związku z tym po zabiegu czas regeneracji jest niezauważalny. Większość pacjentek i pacjentów natychmiast wznawia rutynowe codzienne czynności, chociaż w obszarze zabiegowym może wystąpić niewielkie zaczerwienienie lub dyskomfort, który zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin lub dni.

Po pierwszym zabiegu następuje utrata 20% tkanki tłuszczowej. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej w danym obszarze po 4 tygodniach od zabiegu możliwe jest wykonanie kolejnego. Ostateczny rezultat zabiegu uzyskuje się po około 3 miesiącach.

Aby wzmocnić działanie zabiegu, zaleca się wykonywanie masaży drenujących, które w Klinice Dr Stachura wykonywane są przy użyciu zabiegu urządzenia, które ma specjalny program przystosowany właśnie do limfatycznych, drenujących masaży po zabiegach redukcji tkanki tłuszczowej. Nasz personel dobiera odpowiednią ilość masaży. 

Kriolipoliza w bezpieczny sposób wymraża niechcianą tkankę tłuszczową. W wielu badaniach wykazano, że kriolipoliza jest bezpieczna i skuteczna przy bardzo niskim ryzyku, ponieważ jest to leczenie nieinwazyjne. Kriolipoliza otrzymała zezwolenie FDA na redukcję tkanki tłuszczowej ponad 10 lat temu i od tego czasu ogromna liczba pacjentów jest leczona tą procedurą na całym świecie.

Według badań opublikowanych w PubMed (witryna internetowa z aktualnymi badaniami klinicznymi) udowodniono, że kriolipoliza nie prowadzi do zmian poziomu lipidów w surowicy ani do zmian poziomu testów wątrobowych w żadnym z mierzonych punktów czasowych po zabiegu.

3 miesiące po zabiegu pacjentki i pacjenci obserwują zdecydowaną poprawę w obszarze poddanym zabiegowi. Przekłada się to na mniejszy obwód  obszaru poddanego zabiegowi oraz wymodelowanie sylwetki i nadanie jej nowego, smuklejszego kształtu.   

Kriolipoliza to zabieg dla osób aktywnych oraz świadomie dbających o wygląd ciała.