Usta – modelowanie, ujędrnianie, powiększanie w Klinice Dr Stachura

Zabieg powiększania, modelowania, ujędrniania ust jest w ostatnich latach najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej. Daje on natychmiastowo widoczne efekty i pozwala podkreślić urodę dodając zmysłowości. Usta, które są proporcjonalne, nawilżone i kształtne dodają pewności siebie i stanowią atrybut kobiecości. Dziś o korygowaniu, powiększaniu i podkreślaniu ust z pomocą medycyny estetycznej. Mamy nadzieję, że ten wpis pozwoli przybliżyć temat osobom, które zastanawiają się nad wykonaniem tego zabiegu. 

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego to nie tylko zwiększanie ich objętości. Nie każdej osobie zależy bowiem na powiększeniu rozmiaru ust. Warto podkreślić, że niektórzy pacjenci chcą ujędrnić usta. Zabieg ten jest dedykowany również tym osobom, które mają asymetrię ust, czyli kiedy na przykład jedna warga jest znacząco mniejsza od drugiej bądź są one nierówne. Modelowanie ust pomaga również zlikwidować oznaki starzenia się, które w obrębie ust objawiają się występowaniem pionowych zmarszczek mimicznych oraz opadaniem kącików warg. Dzięki zabiegowi powiększenia i modelowania ust jesteśmy w stanie nadać objętości i jędrności naturalnie małym wargom, zaznaczyć ich kształt oraz dogłębnie je nawilżyć, dzięki czemu uzyskujemy efekt odmłodzonego, świeżego wyglądu. Pamiętajmy, że usta, zaraz obok oczu są elementem naszej twarzy na który najczęściej zwracamy uwagę w rozmowie i interakcji z inną osobą. Wąskie, opadające wargi wokół których pojawiają się pionowe zmarszczki mogą dawać wrażenie „zaciśniętego” i surowego wyrazu twarzy, a dzięki zastosowaniu korekty ust jesteśmy w stanie złagodzić ten efekt. Twarz o ustach pełnych i wydatnych wydaje się zwykle bardziej pozytywna, świeższa, weselsza i sympatyczniejsza.

Wiele produktów kosmetycznych dostępnych nawet w drogeriach zawiera w sobie kwas hialuronowy. Jest on stosowany nie tylko w produktach do ust, ale także w kremach do twarzy i balsamach do ciała. Jest to składnik naturalnie występujący w skórze człowieka i odpowiada on za wiązanie cząsteczek wody, a więc za nawilżenie i jędrność. Kwas hialuronowy chroni skórę przed odwodnieniem, wiotczeniem i utratą jędrności a także zwalcza wolne rodniki odpowiadające za starzenie się skóry. Jest to składnik, który bardzo chętnie wykorzystywany jest w medycynie estetycznej, gdyż będąc naturalnym składnikiem skóry człowieka jest bardzo bezpieczny, nie powoduje reakcji alergicznych i pozwala w naturalny sposób poprawić urodę i kondycję skóry. 

Zabieg modelowania i powiększania ust z pomocą kwasu hialuronowego polega na miejscowym wstrzykiwaniu preparatu bardzo cienką igłą. Wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym za pomocą kremu znieczulającego lub, dla osób wyjątkowo wrażliwych na ból – można zastosować silniejsze znieczulenie, które wyeliminuje ból i dyskomfort podczas zabiegu. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w kontur ust i czerwień wargową wykonuje się delikatny masaż w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Cała procedura zabiegu trwa około 20 minut i nie powoduje poważnych skutków ubocznych, które wyłączałyby nas z codziennych aktywności. Najczęściej pojawiają się mniej lub bardziej delikatne obrzęki, zaczerwienienia lub zgrubienia skóry, które ustępują po około kilku dniach.

 Po wykonanym zabiegu możemy spodziewać się takich efektów jak:

  • zwiększenie objętości ust i ich ujędrnienie,
  • poprawę kształtu, asymetrii i konturu ust,
  • poprawę nawilżenia i koloru czerwieni wargowej,
  • uniesienie kącika ust,
  • modelowanie „rynienki” i łuku kupidyna,
  • niwelowanie ewentualnej dysproporcji pomiędzy wielkością wargi górnej i dolnej,
  • likwidację zmarszczek wokół ust.

Doktor Kamila Stachura przed wykonaniem zabiegu ustala z pacjentką jakie są jej oczekiwania i na jakim efekcie pacjentce najbardziej zależy. Na tej podstawie dopasowuje ilość i sposób podawanego kwasu hialuronowego do uzyskania pożądanego efektu. Po wykonaniu zabiegu przez pierwsze kilka dni należy unikać nadmiernych wahań temperatur, a więc zrezygnować z kąpieli słonecznych i korzystania z sauny czy solarium a także ze wzmożonej aktywności fizycznej. 

Kwas hialuronowy jest składnikiem, który stopniowo ulega wchłonięciu w organizmie, co oznacza, że efekt zabiegu utrzymuje się mniej więcej do roku, ale nawet po tym czasie usta nie wracają całkowicie do stanu sprzed zabiegu. Bowiem kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. 

W Klinice Dr Stachura do wypełnienia ust stosujemy najwyższej jakości, certyfikowane produkty.

Pamiętajmy, że tylko lekarz, dzięki swojej szerokiej wiedzy medycznej, w pełni może ocenić ryzyka i przeciwwskazania dla indywidualnego pacjenta do wykonania zabiegu (nie tylko powiększania ust, ale każdego zabiegu medycyny estetycznej). Prawidłowo wykonany zabieg nie będzie wtedy wymagał wykonania poprawek czy wystąpienia niepotrzebnych komplikacji. 

Idealny efekt powiększania i modelowania kwasem hialuronowym to jędrne, nawilżone i pełne usta. Oczekiwany rezultat już po jednym zabiegu, który będzie przeprowadzony z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa polecamy wykonywać jedynie w gabinetach medycyny estetycznej, tylko przez doświadczonego lekarza.