Plastyka powiek górnych – zainwestuj w młodzieńcze spojrzenie

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Są bowiem pierwszym aspektem twarzy, na który zwracamy uwagę. Zdradzają nasze samopoczucie, zmęczenie, nastrój. Zdecydowanie mają w sobie też coś magicznego.

Niestety przychodzi taki moment, kiedy w spojrzeniu, jak na dłoni, widać oznaki upływającego czasu. Opadające powieki górne, występujący w ich okolicy nadmiar skóry sprawiają kłopot estetyczny, ale też dyskomfort przy nakładaniu i trwałości makijażu, powodują zaburzenia widzenia, sprawiają, że oko szybciej się męczy, a noszenie soczewek kontaktowych jest utrudnione.

Czy te objawy brzmią znajomo? Być może jesteś już kandydatką do wykonania plastyki powiek górnych. Zatem kto korzysta najlepiej na tym zabiegu? 
Korekta powiek górnych może być przeprowadzona u osób dorosłych, bez obwarowania wiekowego. Zabieg rośnie na popularności i biorąc pod uwagę badania American Society for Aesthetic Plastic Surgery z 2018r. największą popularnością cieszy się wśród osób w kategorii wiekowej między 51. a 64. rokiem życia. Na drugim miejscu pod względem ilości wykonanych zabiegów plasuje się kategoria wiekowa 35.-50., a na trzecim 65+.
Badania te słusznie sugerują, że najwięcej wskazań do wykonania zabiegu mają osoby po 50 roku życia kiedy to nadmiar skóry na powiekach, często też występujące przepuklinki tłuszczowe i dźwigacz powieki wymagają chirurgicznej ingerencji. W przypadku tych osób korekta powiek górnych przywraca komfort w funkcjonowaniu powiek, ale też zdecydowanie odmładza cały wizerunek twarzy. W naszej klinice obserwujemy bardzo duże zainteresowanie zabiegiem u pacjentek powyżej 35 roku życia. Ta grupa wiekowa stanowi najczęściej osoby czynne zawodowo, u których często styl życia, brak snu, codzienna rutyna zaczyna być widoczna na twarzy. Opadające powieki i dyskomfort estetyczny z tym związany stanowi główny powód poddania się zabiegowi.

Jakkolwiek mogłoby wydawać się nam, że zabieg plastyki powiek górnych jest najlepszy dla nas, pamiętajmy, że ostatecznej kwalifikacji zabiegowej dokonuje lekarz. Na podstawie bezpośredniej konsultacji i wywiadu lekarskiego, lekarz określa słuszność wykonania i zakres zabiegu.

Jak przebiega zabieg? Zabieg wiąże się z kilkugodzinną wizytą w Klinice Dr Stachura. Najpierw pacjent odbywa bezpośrednią konsultację z chirurgiem, a następnie rozpoczyna się przygotowanie do zabiegu. Zabieg chirurgicznej korekty powiek górnych w Klinice Dr Stachura odbywa się na profesjonalnym bloku operacyjnym. Stosowane jest znieczulenie miejscowe. Podczas zabiegu chirurg wycina nadmiar skóry, jeżeli trzeba usuwa też przepuklinki tłuszczowe. Cięcie prowadzi się w miejscu, które pozwala ukryć bliznę pooperacyjną, a mianowicie w naturalnym załamaniu się skóry.

Skórę zszywa się cienkimi nićmi. Sam zabieg trwa około godzinę. Po zabiegu pacjent pozostaje z nami w klinice pod opieką medyczną na kilka godzin. Opuszczając klinikę pacjent otrzymuje zestaw niezbędnych informacji co do postępowania pozabiegowego.

Po powrocie do domu wskazany jest odpoczynek. Przeciwwskazany jest wysiłek fizyczny i czynności wymagające przebywania z głową opuszczoną w dół. Zdjęcie szwów odbywa się po około 7 dniach. W pierwszym tygodniu po zabiegu oczy mogą być poirytowane, mogą łzawić, powieki spuchnąć, mogą też pojawić się siniaczki. Po zdjęciu szwów te dolegliwości powoli ustąpią, a gojenie zacznie przebiegać sprawniej. Po około 4 tygodniach powieki zaczną się już ostatecznie stabilizować, a pacjent cieszyć na dobre rezultatami zabiegu. 

Warto wspomnieć, że przebudowa blizny i tkanek będzie jeszcze trwała kilka dobrych miesięcy. 
Jakie korzyści przynosi poddanie się zabiegowi? Zabieg korekty powiek górnych to jeden z najwdzięczniejszych zabiegów ze względu na szybki czas rekonwalescencji i szybkie rezultaty pozabiegowe. Praktycznie kilka dni po zabiegu możemy powrócić do pracy, chyba że wykonujemy fizyczną pracę, wtedy wskazane jest przynajmniej 3 tygodnie poza pracą. Pacjenci po odbytej plastyce powiek górnych zyskują na świeższym, młodszym, bardziej wypoczętym wyglądzie i twierdzą, że wraz z zabiegiem ubyło im przynajmniej 5-10 lat życia. Powieki nie sprawiają już wcześniejszych dolegliwości. Makijaż powiek utrzymuje się znacznie dłużej, a oczy nie dają uczucia zmęczenia.

Ponadto należy wspomnieć, że zabieg korekty powiek górnych jest procedurą całoroczną i z tego względu możemy wykonać go o każdej porze roku. Pamiętajmy tylko aby nie planować zabiegu tuż przed urlopem w dużym nasłonecznieniu lub ekstremalnych minusowych temperaturach.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Palenie ma negatywny wpływ na gojenie i ostateczny efekt pozabiegowy. Zawsze zachęcamy do zaprzestania tego niezdrowego nałogu, jeżeli to niemożliwe, prosimy o ograniczenie palenia na kilka tygodni przed i po zabiegu.

Pacjentki często zadają pytanie, jak długo utrzymują się rezultaty czy mówiąc bardziej kolokwialnie, na jak długo starcza zabieg? Należy podkreślić, że proces starzenia się będzie nadal postępował jednak w zależności od wielu czynników takich jak np. styl życia czy kondycja zdrowotna, rezultaty blefaroplastyki mogą utrzymywać się nawet 10 lat.

Chirurgiczna plastyka powiek górnych cieszy się sympatią wśród naszych pacjentek. To wdzięczny, całoroczny zabieg łączący w sobie zarówno walory estetyczne jak i poprawiający komfort życia.

Jeśli zastanawiasz się nad alternatywą dla chirurgicznej korekty powiek, warto rozważyć oferowany w naszej klinice nieoperacyjny lifting powiek z zastosowaniem plazmy. Zabieg opisany jest szczegółowo na naszej stronie internetowej. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z nami.