Ciało – skuteczne zabiegi na nadchodzące lato

Okres wiosny jest czasem nie tylko planowania wakacji i wyjazdów urlopowych, ale także przygotowywania ciała na nadchodzący sezon letni. Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje wiele skutecznych rozwiązań dla osób, które chcą poprawić swój wygląd. Według ekspertów Kliniki Dr Stachura sposobów na piękną i jędrną skórę jest kilka, wszystko zależy od kondycji ciała i potrzeb pacjenta.

Utrata jędrności skóry na ciele stanowi duże wyzwanie dla współczesnej medycyny estetycznej, bowiem pacjenci poszukują metod, które byłyby skuteczne i jednocześnie nieinwazyjne. Zabieg oparty na technologii HiFu (High Intensity Focused Ultrasound), która pozwala dokonać nieinwazyjnego liftingu, którego efektem jest odmłodzenie i poprawa jędrności tkanek oraz napięcia skóry. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i z powodzeniem można go wykonać bez względu na porę roku. 

Uda, pośladki oraz brzuch stanowią obszary ciała, które najczęściej są poddawane zabiegom- skupiamy się na rezultacie szczupłych i gładkich nóg oraz jędrnych pośladkach; w przypadku brzucha oraz boków/talii – likwidujemy nadmiar tkanki tłuszczowej, poprawiamy napięcie skóry; na ramionach – ujędrniamy wiotkie tkanki, a w obszarze kolan i łydek – likwidujemy nadmiar tkanki tłuszczowej i luźną skórę nad kolanami.

HIFU to nieinwazyjny zabieg pozwalający osiągnąć spektakularne rezultaty na ciele, bez potrzeby rekonwalescencji oraz charakteryzujący się wysokim profilem bezpieczeństwa. W tej metodzie ultradźwięki doprowadzone są do głębokich warstw skóry w bardzo precyzyjnym mechanizmie, nie powodując uszkodzenia naskórka ani otaczających tkanek. Obecnie jest to jedyna technologia obok techniki operacyjnej, która pozwala na działanie w obrębie tak głębokich warstw skóry. 

Kolejnym najczęściej pojawiającym się problemem skórnym są rozstępy i blizny, które w porze letniej mogą być bardziej wyeksponowane. Takie zmiany podczas ekspozycji na słońce mogą wyglądać bardzo nieestetycznie, dlatego pacjenci coraz częściej decydują się na ich zniwelowanie. Zabiegom poddawane mogą być brzuch, uda, pośladki, piersi czy też plecy. 

W Klinice Dr Stachura proponujemy dwa konkretne i skuteczne rozwiązania, które pomogą pozbyć się rozstępów i blizn. 

Radiofrekwencja mikroigłowa — zabieg ten jest skuteczną metodą walki z rozstępami i brakiem jędrności skóry. Dzięki niemu można likwidować praktycznie każdy rodzaj rozstępów, niezależnie od ich „wieku”, umiejscowienia i rozmiaru — nawet te najszersze.

Terapia radiofrekwencją mikroigłową polega na stymulowaniu skóry właściwej za pomocą fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Dzięki tej metodzie skóra w naturalny sposób zostaje pobudzana do samoleczenia i regeneracji, dając efekt ujednolicenia naskórka, ujędrnienia a nawet delikatnego liftingu. 

Rozstępów można pozbyć się z każdego miejsca na ciele i w każdym momencie, ponieważ zabieg należy do całorocznych zabiegów, daje doskonałe rezultaty przy minimalnej inwazyjności. Ogromną przewagą zabiegu jest bardzo krótki, kilkugodzinny okres rekonwalescencji i maksymalne bezpieczeństwo. Zabieg nie wymaga absencji w pracy i rezygnacji z codziennych aktywności. Aby zapewnić skuteczność temu zabiegowi, konieczne jest wykonanie 3-4 zabiegów w serii, w odstępach jednego miesiąca. 

Dla osób, które decydują się walczyć z rozstępami i bliznami bardziej inwazyjną metodą, przynoszącą natychmiastowe rezultaty już po pierwszym zabiegu, jest zastosowanie lasera frakcyjnego co2. Technologia lasera frakcyjnego opiera się na zastosowaniu wysokoenergetycznej wiązki laserowej. Podczas zabiegu wysyłane są pojedyncze, niezwykle precyzyjne pulsy światła, których zadaniem jest usunięcie niechcianych wierzchnich warstw naskórka, a także spowodowanie mikrouszkodzeń skóry na głębszym poziomie. W ten sposób skóra w naturalny sposób ulega regeneracji, tworząc nową, gładką tkankę bez widocznych zmian naskórka.

Dokładność tej metody pozwala zastosować laser nawet w okolicach wrażliwych. W Klinice Dr Stachura stosujemy laser frakcyjny. Laser idealnie i trwale walczy z rozstępami czy zmianami bliznowymi. Jednak jest to zabieg głęboko działający w skórze i w związku z tym jego zastosowanie wiąże się z dłuższym okresem rekonwalescencji trwającym około miesiąca, a także baczną pielęgnacją obszaru poddanego zabiegowi poprzez stosowanie kremów nawilżających i ochrony przeciwsłonecznej. Zabieg nie jest polecany jako rozwiązanie „last minute” przed planowanym urlopem, gdyż skóra po jego wykonaniu nie powinna być wystawiana na dużą ekspozycję słoneczną.

Klinika Dr Stachura oferuje skuteczne zabiegi pozwalające latem cieszyć się pięknym ciałem i sylwetką, dopasowane do potrzeb oraz kondycji skóry każdego pacjenta. Nad prawidłowym przebiegiem zabiegów czuwają wyłącznie doświadczeni eksperci. Zabiegi odbywają się w przyjaznej i komfortowej atmosferze i przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa.