Modelowanie ciała bez skalpela

Współczesna medycyna estetyczna na bieżąco weryfikuje potrzeby pacjentów i dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się warunków. Szybki tryb życia i częsty brak czasu warunkują trendy na zabiegi nieinwazyjne i takie, które nie wymagają poświęcenia czasu na rekonwalescencję. Coraz więcej zabiegów nastawionych jest także na całoroczność. Jednym z takich właśnie rozwiązań jest zabieg wykonywany światowej klasy urządzeniem. Dedykowany dla pacjentów, którzy chcą poprawić owal twarzy, unieść opadające powieki, odmłodzić szyję i dekolt, ujędrnić ramiona, brzuch, uda, pośladki. A więc nieinwazyjny lifting całego ciała za pomocą jednego, rewolucyjnego urządzenia! Jak to możliwe? O tym w dzisiejszym wpisie.  

To urządzenie cieszące się coraz większą popularnością. Oparte jest na nowoczesnej technologii HIFU – High Intensity Focused Ultrasound, która polega na emitowaniu skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Wibracje fal dźwiękowych zwiększają aktywność komórek skóry, w efekcie czego w naturalnym procesie odnowy, tkanki się regenerują i wytwarzany jest nowy kolagen odpowiedzialny za jędrność skóry i młody wygląd. HIFU daje szerokie spektrum możliwości działania na różnych głębokościach skóry. Dzięki temu proces przebudowy skóry nawet w głębokich jej warstwach jest trwały i zauważalny.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i z powodzeniem można go wykonać bez względu na porę roku. Do najczęściej wykonywanych obszarów ciała należą brzuch oraz boki, w obszarach tych likwidujemy nadmiar tkanki tłuszczowej i poprawiamy napięcie skóry. Bardzo popularne są również uda i pośladki gdzie skupiamy się na rezultacie szczupłych i gładkich nóg oraz jędrnych pośladków. W przypadku ramion ujędrniamy wiotkie tkanki, a w okolicy kolan i łydek likwidujemy nadmiar tkanki tłuszczowej i luźną skórę nad kolanami, a także wysmuklamy łydki. 

HIFU  to nieinwazyjny zabieg pozwalający osiągnąć spektakularne rezultaty na ciele oraz charakteryzujący się wysokim profilem bezpieczeństwa.

Zabieg za pomocą HIFU można wykonywać niemal na wszystkich partiach ciała:

  • Twarz – poprawa owalu twarzy, likwidacja zmarszczek i „podwójnego podbródka”, ujędrnienie i odmłodzenie,
  • Powieki górne – podniesienie opadających powiek,
  • Szyja i dekolt – ujędrnienie, likwidacja zmarszczek szyjnych, poprawa napięcia skóry,
  • Ramiona – likwidacja zwiotczałej skóry,
  • Brzuch i boki – lifting ciała, poprawa napięcia skóry i likwidacja tkanki tłuszczowej,
  • Uda i pośladki – wysmuklenie, likwidacja cellulitu, ujędrnienie pośladków,
  • Kolana i łydki – poprawa napięcia skóry nad kolanami, wyszczuplenie.

Bez konieczności przechodzenia operacji i rekonwalescencji jesteśmy w stanie za pomocą HIFU odmłodzić skórę, poprawić jej jędrność i przeprowadzić nieinwazyjny lifting miejsc, w których mamy zbędnie nagromadzoną tkankę tłuszczową.

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, nie wymaga on też ograniczenia codziennych aktywności po jego wykonaniu. Bardzo ważnym aspektem jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem przed samym zabiegiem, który ma na celu dobranie odpowiedniej kuracji do indywidualnych potrzeb i kondycji skóry. W Klinice Dr Stachura bezpośrednia konsultacja odgrywa szczególnie ważną rolę i ukierunkowuje pacjenta na konkretny program zabiegowy.

Podczas zabiegu HIFU nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i ciepło a dla osób szczególnie wrażliwych poleca się zastosowanie znieczulenia w celu zwiększenia komfortu. Sam zabieg trwa do około godziny, w zależności od obszaru ciała, nad którym pracujemy. Efekt liftingu i ujędrnienia jest widoczny nieomalże natychmiastowo – skóra jest bardziej napięta, a przy konturowaniu twarzy – rysy znacznie odmłodzone. Odnowa włókien kolagenowych następuje na przestrzeni 3-6 miesięcy i właśnie po takim czasie zaobserwujemy ustabilizowany efekt. Istotnym faktem przy stosowaniu HIFU jest to, że zabieg ten nie wymaga powtarzania, pożądany rezultat uzyskujemy już po przeprowadzeniu jednego zabiegu, a utrzymuje się on nawet do dwóch lat. Przy wykonaniu drugiego zabiegu, zdecydowanie wzmocnimy efekty i wydłużymy efekty w czasie. 

HIFU to najnowocześniejsza technologia, która zapewnia spektakularne efekty odmłodzenia nawet o 10 lat. Jest to bez wątpienia świetna alternatywa dla operacji plastycznych z uwagi na wysoki profil bezpieczeństwa i brak okresu rekonwalescencji. 

Zalecenia pozabiegowe zawsze przekazujemy w naszej Klinice indywidualnie. Na pewno, jak przy wszystkich zabiegach, należy unikać ekspozycji na słońce i stosować odpowiednią fotoprotekcję. 

W Klinice Dr Stachura bardzo polecamy zabieg z wykorzystaniem HIFU wszystkim osobom, które w bezpieczny, szybki i efektowny sposób chcą wymodelować i odmłodzić swoje ciało. Zabieg ten można wykonywać o każdej porze roku, a nad precyzyjnością i prawidłowym przebiegiem kuracji czuwa wyłącznie doświadczony lekarz. Zabieg odbywają się w komfortowej atmosferze i przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa/ochrony.