Skuteczna depilacja laserowa

W ostatnich latach, szczególnie przed okresem wakacyjnym depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością. Marzenie o idealnie gładkiej skórze bez konieczności regularnego powtarzania zabiegów depilacji tradycyjnej dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda walki z niechcianym owłosieniem daje ona satysfakcjonujące efekty w bezpieczny sposób. Decydują się na nią szczególnie te osoby, u których występują podrażnienia i reakcje alergiczne skóry przy stosowaniu tradycyjnych metod lub po prostu ci, którzy nie chcą regularnie powtarzać zabiegów golenia czy nieprzyjemnego wyrywania włosków. Jak wygląda zabieg? Jak należy się do niego przygotować? Jakich efektów można się spodziewać? O tym kilka słów poniżej. 

Zabieg depilacji laserowej polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii – lasery i IPL. Działanie tej metody opiera się na podgrzaniu pewnych struktur w skórze, które zawierają barwniki takie jak melanina, czyli barwnik odpowiedzialny za kolor skóry i włosów. Poprzez podgrzanie włosa i mieszków włosowych za pomocą impulsu światła do temperatury 70 stopni Celsjusza następuje trwałe zniszczenie i usunięcie włosów.
W Klinice Dr Stachura pracujemy tylko i wyłącznie ze sprzętami światowej klasy, które zapewniają najlepsze efekty i pełne bezpieczeństwo. W naszej klinice depilację laserową wykonujemy laserem medycznym amerykańskiego lidera na rynku, który zapewnia wysokie bezpieczeństwo, komfort oraz skuteczność działania. Laser posiada 2 długości fali światła, co pozwala na usuwanie wszystkich rodzajów włosów, w różnych fototypach skóry — redukuje zarówno ciemne, jak i jasne, cienkie owłosienie, które bardzo często uważane jest za niemożliwe do usunięcia metodą laserową. Zastosowanie dwóch wiązek laserowych pozwala efektywniej usuwać włoski, co przekłada się na mniejszą liczbę zabiegów. Wydajny system chłodzenia lasera zapewnia wysoki komfort pacjentom i prawie bezbolesną depilację. 

Każdy, kto chce poddać się zabiegowi depilacji laserowej, powinien w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który określi fototyp skóry, zwróci uwagę na znamiona i wrażliwe miejsca oraz dobierze indywidualnie dopasowaną kurację do naszej skóry. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się laserowej depilacji należy pamiętać o kilku ważnych wskazaniach:

  • Przed pierwszym zabiegiem należy całkowicie zrezygnować z depilacji innymi metodami polegającymi na wyrywaniu włosów – włosy powinny być jedynie ogolone na kilka dni przed zabiegiem, aby delikatnie wystawały ponad powierzchnię skóry. Włos wyrwany wraz z cebulką będzie po prostu niewidoczny dla wiązki lasera.
  • Należy ograniczyć ekspozycję na słońce – zabieg wykonujemy przy naturalnym kolorze karnacji, a więc na 3-4 tygodnie przed planowanym zabiegiem pamiętajmy o stosowaniu kremów z odpowiednio wysokim filtrem (więcej na temat fotoprotekcji można przeczytać we wcześniejszym wpisie na blogu).
  • Maści z retinolem, kosmetyki z kwasami oraz te zawierające witaminy A i C nie mogą być stosowane w miejscach, które będą poddane depilacji laserowej. 
  • Należy odpowiednio wcześnie odstawić leki mogące powodować fotouczulenia oraz niektóre zioła.

Aby depilacja laserowa była skuteczna i trwała, wykonuje się od 3 do 6 zabiegów w odstępach czasu od 4 do 6 tygodni. Konieczność powtórzenia zabiegu wynika z faktu, że każdy włos poddany jest przemianom cyklu włosowego i skuteczna depilacja możliwa jest tylko w fazie anagenu (aktywnej fazie wzrostu włosa, kiedy to komórki macierzy aktywnie dzielą się w celu produkcji włosa) a jak wiadomo, nie wszystkie włosy rosną równocześnie i w jednakowym tempie. Liczba zabiegów jest uwarunkowana przede wszystkim od rodzaju włosa i skóry. Sam zabieg jest bardzo komfortowy, a zaraz po jego wykonaniu można powrócić do codziennych aktywności, pamiętając rzecz jasna, aby odpowiednio ochronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Nie obserwuje się żadnych dolegliwości ubocznych, w niektórych przypadkach mogą wystąpić jedynie delikatne zaczerwienienia skóry, które ustępują po kilku godzinach. Dla osób o wysokiej wrażliwości na podrażnienia bądź w szczególnie wrażliwych miejscach takich jak okolice bikini, skórę można znieczulić przed zabiegiem specjalną maścią na około 1 godzinę przed zabiegiem. Pamiętajmy, że proces wypadania włosów następuje w okresie od jednego do trzech tygodni po zabiegu. Warto w tym czasie zadbać o odpowiednią pielęgnację obszaru poddanego depilacji. W tym celu należy stosować delikatne kremy i balsamy nawilżająco — łagodzące na bazie naturalnych składników, bez zbędnych substancji zapachowych i alkoholi, które mogą powodować dodatkowe podrażnienia. 

Z pewnością depilacja laserowa w ostatnich latach zrewolucjonizowała rynek zabiegów kosmetycznych w gabinetach medycyny estetycznej i coraz więcej kobiet, jak i mężczyzn się na nią decyduje. Jest to najskuteczniejsza metoda dająca trwały efekt idealnie gładkiej skóry. Pamiętajmy jednak, aby decydować się na korzystanie z usług specjalistów, a więc doświadczonych lekarzy, którzy dopasują odpowiednią kurację do indywidualnych potrzeb i uwarunkowań naszej skóry. Tylko pełen profesjonalizm i wiedza gwarantują skuteczną kurację.