Nici liftingujące – alternatywa dla chirurgicznych zabiegów.

Rozwój medycyny estetycznej sprawia, że zabiegi odmładzające stają się skuteczniejsze oraz łatwiej dostępne. Powoduje to, że każdego roku coraz więcej kobiet – oraz mężczyzn – decyduje się zadbać o kondycję swojej skóry i przywrócić jej młodszy wygląd. Rozwiązaniem często wybieranym wśród naszych pacjentów są nici liftingujące, których celem jest poprawa owalu twarzy i redukcja oznak starzenia. Jakie zalety ma ten zabieg i komu jest polecany? Co warto wiedzieć o niciach?

Nici liftingujące to alternatywa dla chirurgicznego liftingu, która przynosi doskonałe efekty. Koncepcja zabiegu nie jest skomplikowana – polega na wszczepieniu stałych lub wchłanialnych nici pod skórę, które stymulują syntezę kolagenu oraz wzmacniają obwisłe tkanki skóry. Są one zbudowane z bezpiecznego materiału.  Wchłanianie nici trwa około 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących to dużo zalet. Należą do nich między innymi: bezpieczeństwo, natychmiastowe i długotrwałe efekty, nici nie są wyczuwalne ani widoczne, brak nacięć oraz blizn, możliwość powtórzenia zabiegu, nie wymagają szczególnego przygotowywania się do zabiegu przez pacjenta, zabieg nie jest bolesny, brak długiej rekonwalescencji. 
Procedura wykorzystująca nici liftingujące polecana jest pacjentom już od 30/40 roku życia, gdy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Zabieg ten nie przewiduje górnej granicy wiekowej. Co jest wskazaniem do jego zastosowania? Między innymi: utrata napięcia i jędrności skóry, zwiotczenie skóry i widoczne oznaki starzenia, poprawa owalu twarzy, przywrócenie objętości skóry w okolicach kości jarzmowej, likwidacja opadających policzków, tzw. chomików; modelowanie wybranych partii twarzy, w tym np. nosa, brody, żuchwy, policzków. 

Nici pozwalają na uniesienie tkanek twarzy, ale też nawilżenie skóry, korektę kształtu nosa, czy brody. W ich składzie może znajdować się kwas hialuronowy, wpływający na rewitalizację i nawilżenie, który odróżnia te nici od innych dostępnych na rynku.

Szerokie spektrum zabiegowe technik pozwala dopasować zabieg do indywidualnych potrzeb klienta. Wśród produktów tej marki znajdują się nici stałe wykonane z polipropylenu oraz wchłaniane stworzone na bazie kwasu polimlekowego. Różnia się one długościami oraz rodzajami, dostosowując się do cech anatomicznych różnych obszarów twarzy i ciała. Wyróżnić można między innymi:

Nici używane do modelowania twarzy i podbródka. Wyposażone są w mikrowypustki na planie spirali. Mają długość 15 cm. Zapewniają atrakcyjny wygląd już w kilka dni po zabiegu, minimalnie naruszając tkanki.

Najnowsze nici o działaniu nawilżającym za sprawą kwasu hialuronowego oraz silnie stymulującym produkcje kolagenu i elastyny. Wypustki mocowane są naprzeciwko siebie, tworząc spirale. Najczęściej stosowane są na policzki, czoło oraz szyję.

Stosunkowo cienke nici posiadają węzełki mocujące zamiast wypustków. Sprawdzą się do korekcji delikatnych obszarów, wokół szyi, ust oraz oczu.

Nici wyróżniające się igłą prowadzącą dostosowaną do danej techniki implantacji. Są biowchłanialne i mają mikrowypustki.

Długie nici, umożliwiające wykonanie pętli, zapewniając wyjątkowo stabilne i silne mocowanie. Sprawdzą się do unoszenia policzków, żuchwy oraz podbródka. Mają 50 cm.

Podstawowe nici z mikrowypustkami o długości 12 cm do modelacji twarzy, ale też szyi. 

Nici z innowacyjną funkcjonalnością sprężyn, wskazane do unoszenia kącików ust oraz uwypuklenia policzków. Nie ograniczają skurczów mięśni, zapewniając naturalny efekt.

Rozważając zabieg nićmi liftingującymi w pierwszym etapie zapraszamy do naszej Kliniki na konsultację ze specjalistą. Podczas konsultacji nasi lekarze odpowiedzą na wszystkie pytania oraz udzielą szczegółowych informacji na temat samego zabiegu.