Co to jest toksyna botulinowa?

Świat zabiegów stoi dziś przed nami otworem, a my sami na każdym kroku dążymy do doskonałości i staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, by wyglądać pięknie, młodo i atrakcyjnie. Jednym z kluczowych elementów, o jakim chcielibyśmy napisać dziś nieco więcej jest główny bohater walki o lepszy wygląd – botulina. Czym jest? Co możemy dzięki niemu zyskać? Dlaczego odgrywa on tak dużą rolę?

Co warto wiedzieć na temat toksyny botulinowej?

Wydawać by się mogło, że o toksynie botulinowej wiemy wszyscy, ale gdybyśmy mieli ten temat rozłożyć na czynniki pierwsze, nagle okazałoby się, że nie wiemy o nim tak naprawdę zupełnie nic. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jeśli jest wykonywany przez odpowiedniego lekarza medycyny estetycznej, jest w stanie naprawdę zagwarantować spektakularne efekty. Idąc w drugą stronę, jeśli zrobi go ktoś w sposób nieumiejętny, może on zniszczyć wygląd i atrakcyjność niejednej osoby.

Toksyna botulinowa działa skutecznie i jest sprawdzony. Jego dużą zaletą jest to, że na efekty nie trzeba wcale długo czekać, bo widzimy je niemal od razu po zabiegu. Nie pozostawia on żadnych śladów, nie jest niebezpieczny, a jeśli postawimy na profesjonalny zabieg, pozwoli nam ukryć on swoje mankamenty i słabsze strony. Co warto jednak na temat samej botuliny wiedzieć?

Czy botulina jest w stanie zadziałać na wszystko?

Absolutnie nie. Wiele osób uważa, że wystarczy go zastosować, a wszystkie zmarszczki znikną w oka mgnieniu. Wielu jest zdania, że botoks stanowi lek na całe zło. Jeśli mamy niedoskonałości, bruzdy, starzejącą się, wiotką skórę – to pomoże nam on na wszystko. Tak jednak on nie działa. Na wiele problemów skórnych dużo lepszą okaże się być mezoterapia igłowa czy zabiegi laserowe. Im lepszy wybór, tym większe zadowolenie, dlatego też tak ważne i istotne jest to, abyśmy postawili na sprawdzonego i godnego zaufania lekarza, który będzie chciał nam po prostu pomóc wyglądać doskonale.

Jak wiadomo większość ludzi wykorzystuje toksynę botulinową w celu minimalizowania zmarszczek. Okazuje się jednak, że nie jest on zabiegiem na wszystkie, z którymi się zmagamy. Działa bowiem jedynie na zmarszczki mimiczne, w tym przede wszystkim na te w górnej części twarzy. Najczęściej decydują się na niego osoby, które mają poziome zmarszczki na czole, lwią zmarszczkę i kurze łapki. Jeśli chodzi o pozostałe zmarszczki, toksyna botulinowa powinnna w ich przypadku zostać połączona z wypełniaczami i w przypadku zmarszczek powstałych w wyniku zwiotczenia skóry lub utraty objętości i tkanki, sprawdzi się wtedy wybornie.

Bo grunt to naturalny efekt

W przypadku toksyny botulinowej umiar stanowi rzecz najważniejszą, o czym bardzo wielu ludzi zapomina. To wszystko sprawia, że upodabniamy się do siebie, wszyscy stawiamy na to samo, przesadzamy, co w konsekwencji prowadzi do uzyskania karykaturalnego wyglądu. Najważniejszym elementem jest wybrać lekarza specjalistę, który będzie chciał nam pomóc wyglądać lepiej, jednocześnie dbając o to, aby nas nie oszpecić. Odpowiednia dawka botuliny stanowi rzecz najważniejszą. Jeśli jest ona podana w zbyt dużej ilości, twarz wygląda niczym zamrożona. Nie jesteśmy w stanie pokazać absolutnie żadnej mimiki, a podniesione brwi całkowicie rujnują nasz piękny wygląd. Toksyna botulinowa jest jak najbardziej dla ludzi, ale trzeba zdać sobie sprawę z tego, że tylko w odpowiedniej ilości i pod okiem profesjonalisty.

Zadaniem botuliny jest sparaliżowanie mięśni, co sprawia, że skóra nie marszczy się i nawet, jeśli mięśnie twarzy wykonują pracę, nie widać tego gołym okiem. Zadaniem lekarza specjalisty jest takie przeprowadzenie zabiegu, by zmarszczki spłycić, a nie spowodować ich naciągnięcia do nienaturalnego wyglądu. Za dużo botuliny tworzy na twarzy maskę, która z pewnością obok atrakcyjnego wyglądu leży bardzo daleko.

Klinika medycyny estetycznej – współpraca z profesjonalistami

Jeśli chcemy postawić na doskonały wygląd, na redukcję zmarszczek, na odmłodzoną twarz lub inne części ciała, możemy zastosować zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pozwolą nam zdecydowanie ten efekt uzyskać. Na pewno botulina jest jedną z takich opcji, które są w stanie poradzić sobie naprawdę z bardzo wieloma problemami. Najważniejszym elementem jest jednak wybranie kliniki medycyny estetycznej, która wykonuje takie zabiegi na najwyższym poziomie i która dokłada wszelkich starań, aby dać klientowi to, czego sobie życzy i na czym mu zależy.