#MęskieSprawy, czyli mężczyzna w klinice medycyny estetycznej

Jeszcze kilka lat temu zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przyciągały uwagę przede wszystkim pań. Na szczęście czasy się zmieniają i dziś mężczyźni z dumą mówią – tak, dbamy o siebie, chcemy świetnie wyglądać, czuć się pewnie i komfortowo w swoim ciele. Jakie zabiegi polecamy szczególnej uwadze mężczyzn? Dowiecie się z tego wpisu 😊.

Zabiegi estetyczne dla panów – dlaczego warto?

Męska skóra zdecydowanie różni się od kobiecej. Jest o ok. 25% grubsza, bardziej wytrzymała i sprężysta dzięki androgenom (męskim hormonom płciowym), ale niestety, nie jest całkowicie odporna na nieuchronny upływ czasu. Męskie zmarszczki również różnią się od kobiecych i dość szybko przekształcają się w bruzdy, których chcielibyśmy się pozbyć. Dlatego mężczyźni, zwłaszcza po 35. roku życia, zwracają coraz większą uwagę na to, w jakiej kondycji jest ich skóra. Czy można ją poprawić? Ujędrnić, wzmocnić czy wygładzić? Zdecydowanie tak!

Toksyna botulinowa – opcja dla wszystkich

Panowie coraz śmielej kierują swoją uwagę ku zabiegom z botoksem. W profesjonalnych rękach lekarza, innowacyjne preparaty jak np. płynna toksyna botulinowa, są w stanie zapewnić świetne efekty — wyraźnie wygładzić i odmłodzić look. Wśród popularnych zabiegów, z których panowie korzystają w Klinice Dr Stachura, jest niwelowanie toksyną botulinową lwiej zmarszczki, zmarszczek poprzecznych czy tzw. zmarszczek palacza. Co ciekawe, botulina służy również leczeniu nadpotliwości — problemu, który dotyka wielu mężczyzn. Dzięki medycynie estetycznej można temu zaradzić, przywrócić codzienny komfort i dobre samopoczucie.

Zatrzymać młodość na dłużej

Nie tylko kobiety patrząc w lustro zauważają upływ czasu. Mężczyźni również zwracają uwagę na ten aspekt, a przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej mogą w prosty sposób odjąć wizualnie kilka lat. Pracując nad owalem twarzy, w naturalny, dyskretny i estetyczny sposób mężczyźni mogą zadbać o kształt i wygląd twarzy. Nieinwazyjny, niebolesny lifting (którym można odmładzać i ujędrniać również ciało!) to propozycja dla mężczyzn, którzy lubią brać sprawy w swoje ręce i jak najdłużej chcą wyglądać młodo.

Gładka skóra – cel nie tylko dla kobiet

Piękna skóra to marzenie wielu kobiet, ale też i mężczyzn. Blizny potrądzikowe i niechciane pamiątki młodości spędzają sen z powiek wielu panom, którzy chcieliby mieć gładką i jędrną skórę. Warto jednak pamiętać, że w przypadku mężczyzn blizny zwykle są głębsze, dlatego ich redukcja bądź usunięcie wymaga laseroterapii. Panom polecamy szczególnie rewelacyjny laser frakcyjny CO2 lub zabieg laserem pikosekundowym. Konkretne i widoczne zmiany – to panowie cenią szczególnie, a laseroterapia daje właśnie taki efekt!

Zarost – najlepiej na twarzy

Depilacja dla facetów? Kiedyś panowie przyjmowali owłosienie na ciele za stan, którego nie można zmienić. Dziś jest zupełnie inaczej. Komfortowe zabiegi epilacji, czyli depilacji laserowej, zdobyły już uznanie w męskim świecie. Dzięki nim w trwały sposób można pozbyć się owłosienia z wybranych partii ciała, np. pleców, klatki piersiowej czy stref intymnych. Zabiegi laserem w Klinice Dr Stachura to idealne rozwiązanie dla mężczyzn, który lubią konkretne rozwiązania i długotrwały, widoczny efekt. 

Sposób na… tatuaż

Moda na tatuaże nie mija. Jednak nie zawsze wzór sprzed lat nadal nas zachwyca. Bywa, że pojawia się potrzeba, by po prostu zniknął, a my na szczęście mamy na to sposób 😊 Laserowe usuwanie tatuaży czarnych i kolorowych to jeden z hitów w medycynie estetycznej, z którego mężczyźni korzystają bardzo chętnie. Laser pozwala na skuteczne rozprawienie się z niechcianym wzorem w trakcie indywidualnie ustalanej z Pacjentem terapii.

Gęste włosy – marzenie staje się rzeczywistością

Medycyna estetyczna koncentruje się nie tylko na poprawianiu wyglądu zewnętrznego i odmładzaniu, ale przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów zdrowotnych. Takie połączenie medycyny i estetyki znajduje idealne odzwierciedlenie w leczeniu łysienia androgenowego. Nadmierna utrata włosów czy ich nierównomierne wypadanie to realny problem zdrowotny, który dodatkowo negatywnie wpływa na samoocenę i poczucie komfortu. W Klinice Dr Stachura diagnozujemy i leczymy łysienie m.in. za pomocą mezoterapii skóry głowy czy poprzez zastosowanie osocza klasycznego PRP. Głębokie warstwy skóry głowy stymulowane w trakcie zabiegów pobudzają się do ponownego wzrostu i regeneracji. Niezwykle ciekawą i skuteczną metodą jest również metoda, służąca leczeniu łysienia androgenowego. Prosty i szybki trzyetapowy zabieg pozwala na zapoczątkowanie procesów regeneracyjnych w owłosionej skórze głowy za pomocą pobranych od pacjenta jego własnych komórek macierzystych, progenitorowych i czynników wzrostu.

Dzięki rozwiązaniom problem łysienia przestaje być wyrokiem, z którym należy się pogodzić. Wręcz przeciwnie – dziś mężczyźni mają szeroki wachlarz metod leczenia łysienia do wyboru. Najlepszą z nich dobiera oczywiście lekarz podczas indywidualnej konsultacji.

Mężczyzna w klinice medycyny estetycznej – jeśli już przekroczy próg tego miejsca, z pewnością znajdzie rozwiązania i propozycje dla siebie. Niezależnie od tego, czy potrzeba dotyczy kwestii stricte estetycznych, odmłodzenia czy wsparcia w rozwiązaniu problemu zdrowotnego — najnowocześniejsze technologie i doświadczenie ekspertów Kliniki Dr Stachura sprawiają, że Pacjenci wychodzą z gabinetu usatysfakcjonowani, przepełnieni pozytywną energią i przywróconą pewnością siebie. I o to właśnie chodzi! 🙂

Chcesz poznać szczegóły naszej oferty lub umówić się na spotkanie?

Napisz: recepcja@klinikadrstachura.pl

Zadzwoń:  +48 535 35 00 55 lub +48 574 45 00 05