Fizjoterapia estetyczna, czyli dlaczego warto szukać fizjoterapeutów w klinice

Fizjoterapia estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina fizjoterapii, bardzo szybko zyskująca duże grono zwolenników. W gabinecie wykonujemy określone, starannie dobrane do potrzeb określonej osoby zabiegi, których celem jedynym nie jest fizjoterapia zdrowotna, ale przede wszystkim poprawa urody i sylwetki. W praktyce Pacjent zyskuje często i jedno i drugie. Zagadnienie fizjoterapii estetycznej obejmuje więc wykonywanie bezpiecznych terapii i zabiegów, których celem jest dobry wygląd i samopoczucie osiągane za pomocą bezpiecznych metod i wiedzy gwarantowanej przez wykształcenie fizjoterapeutyczne.

Kształtowanie sylwetki z pomocą fizjoterapeuty? Tak.

Szeroka wiedza z zakresu anatomii i fizjologii ludzkiego ciała to najlepszy sprzymierzeniec w gabinecie. Wiedza, gruntowna znajomość anatomii, dobre wyczucie tkanek, elastyczności skóry, to aspekty niezwykle przydatne w pracy z Pacjentem, który otrzymuje gwarancję wykonania zabiegów profesjonalnie i skutecznie. W codziennej pracy fizjoterapeuty estetycznego znajdziemy m.in. wiele indywidualnie dobranych sekwencji zabiegowych zachowawczych (nieoperacyjnych) – przeciwdziałających przedwczesnemu starzeniu się, niwelujących wiotkość skóry, ujędrniających czy poprawiających kondycję mięśni i tego, co je obudowuje, czyli właśnie skóry.

Masaż - fizjoterapia estetyczna

Fizjoterapia estetyczna, dla kogo?

Fizjoterapia estetyczna to dobry wybór dla tych, którzy bez ingerencji chirurgicznej chcą zadbać o swoje ciało, bo chociaż to bardzo rozległa część tej dziedziny, obejmująca bardzo różne działania, to jej głównym celem jest poprawa jędrności skóry, modelowanie sylwetki, zwalczanie cellulitu, rozstępów, praca nad bliznami czy obrzękami spowodowanymi gromadzeniem się wody w organizmie. Jeśli dodamy do tego redukowanie zmarszczek i przeciwdziałanie starzeniu się, to uzyskujemy prawie pełny obszar tego, czym zajmuje się ta dziedzina. W naszej klinice w Szczecinie zabiegi z zakresu fizjoterapii estetycznej rekomendujemy więc dla tych osób, które nie mają przeciwwskazań i poszukują bezpiecznych rozwiązań modelujących sylwetkę, niwelujących powyższe problemy estetyczne.

Sposób usuwania tego, czego nie lubimy w swoim ciele, właśnie przy pomocy fizjoterapii, jest nieinwazyjny, profesjonalny i przyjazny dla Pacjenta. W rosnącej popularności fizjoterapii estetycznej nie ma więc żadnej tajemnicy, a jedynie skuteczność działania, która powoduje coraz większe zainteresowanie pracą naszego fizjoterapeuty Tomasza Rawickiego.

Tomasz Rawicki – fizjoterapeuta estetyczny wraz z zespołem na co dzień wykorzystuje więc w gabinecie nie tylko swoją obszerną wiedzę, ale także technologie i techniki pozwalające działać bezpiecznie i skutecznie. Są to m.in.:

Kobido - fizjoterapia estetyczna

To ciekawe połączenie fizjoterapii, medycyny estetycznej i kosmetologii, jakim jest fizjoterapia estetyczna, zdobywa uznanie tych Pacjentów w Szczecinie, którzy w usługach szukają profesjonalnych zabiegów bazujących na wiedzy i doświadczeniu fizjoterapeuty, bezpieczeństwa, nieinwazyjności i skuteczności.

Zapraszamy na zabiegi z zakresu fizjoterapii estetycznej.