Laser frakcyjny CO2 – idealna, pozbawiona niedoskonałości skóra

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne narzędzie w walce z niedoskonałościami skóry, takimi jak przebarwienia, zmarszczki, blizny. W rękach doświadczonego lekarza specjalisty, może być alternatywą dla drobnych zabiegów chirurgicznych. Jest to idealny zabieg na tę porę roku, jesienne niższe temperatury złagodzą okres gojenia i rekonwalescencji, dzięki czemu już na święta i karnawał możemy cieszyć się nieskazitelną skórą!

Technologia lasera frakcyjnego CO2 polega na zastosowaniu wysokoenergetycznej wiązki laserowej. Podczas zabiegu wysyłane są niezwykle precyzyjne pulsy światła, których zadaniem jest usunięcie niechcianych wierzchnich warstw naskórka, a także spowodowanie mikrouszkodzeń skory na głębszym poziomie. Pobudzone przez pracę lasera komórki zaczynają intensywnie produkować kolagen. 

W skutek tego zabiegu powstają minimalne ubytki naskórka, które w procesie rekonwalescencji zostaną naturalnie przez nasz organizm odbudowane. 

Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2 mogą posłużyć do pozbycia się wielu problemów estetycznych skóry, w szczególności do redukcji i usuwania:

  • Zmarszczek,
  • Przebarwień,
  • Rozstępów,
  • Bruzd,
  • Poszerzonych porów,
  • Zmian skórnych takich włókniaki,
  • Blizn potrądzikowych,
  • Blizn pourazowych.

Laser idealnie nadaje się również do poprawy kondycji skóry. Dzięki jego zastosowaniu można uzyskać efekt spłycenia zmarszczek, nawilżenia, wyrównania kolorytu, poprawienia elastyczności a nawet zniwelowania efektu przetłuszczania skóry. Można też z całą pewnością powiedzieć, że laser frakcyjny CO2, dzięki stymulacji naturalnych procesów odnowy skóry odmładza wygląd a skóra po jego zastosowaniu jest gładsza, bardziej napięta i jędrna. Pacjentki często porównują efekty po zastosowaniu lasera frakcyjnego CO2 do liftingu. 

Najczęściej zabieg ten stosuje się w obszarze całej twarzy, szyi oraz dekoltu, aby jednolicie poprawić kondycję skóry, czy wyeliminować zmarszczki lub blizny potrądzikowe, natomiast możliwe jest też stosowanie lasera miejscowo – na blizny pourazowe i rozstępy na całym ciele (w szczególności brzuch, piersi, pośladki, uda). Bardzo popularne jest również stosowanie lasera na obszarze wokół oczu. 

Należy pamiętać, że o wszelkich wątpliwościach co do zabiegu należy poinformować lekarza dermatologa Panią doktor Kamilę Stachurę, która w profesjonalny sposób oceni możliwości i predyspozycje każdej osoby do wykonania tego zabiegu i w odpowiedni sposób dostosuje kurację. 

Przygotowanie do zabiegu polega na dokładnym oczyszczeniu skóry i nałożeniu maści znieczulającej na obszar, który będzie poddany laseroterapii. Znieczulenie zadziała po około 45 minutach. Po tym czasie lekarz przystępuje do zabiegu, który z reguły trwa do godziny. 

Pierwsze widoczne efekty można zaobserwować po około 14 dniach po zabiegu. Oczywiście jest to zależne od obszaru zabiegowego oraz parametrów zastosowanych przez lekarza dermatologa. Docelowa metamorfoza skóry to efekt widoczny po około dwóch miesiącach. W zależności od problemu z jakim zgłasza się pacjent, zabieg należy powtarzać od 2 do nawet 6 razy. Wszystko zależy od kondycji danego obszaru poddawanego zabiegowi oraz indywidualnych predyspozycji organizmu do odbudowy skóry oraz głębokości zmian. 

Nie można też nie wspomnieć o typowych etapach rekonwalescencji i następstwach zabiegu laserem frakcyjnym CO2. Tuż po jego wykonaniu skóra jest zaczerwieniona, szorstka oraz występuje obrzęk. Stan ten może się utrzymać przez mniej więcej 6-7 dni, dlatego zaleca się w tym czasie pozostanie w domu i szczególne dbanie o nawilżenie skóry. Nie należy wtedy narażać skóry na działanie słońca oraz skrajnych temperatur ani stosować kryjącego makijażu, w przypadku zabiegów okolic twarzy. Dlatego właśnie zabieg ten jest bardzo polecany w porze jesiennej, kiedy temperatury powietrza są znacznie niższe, ale nie inwazyjnie mroźne dla skóry. Wysoka wilgotność powietrza jesienią także działa sprzyjająco na miejsca podrażnione po zabiegu, a letnie słońce nie przesuszy naskórka. 

Polecamy ten zabieg wszystkim pacjentom, którzy od długiego czasu borykają się z niedoskonałościami skóry i chcą raz na zawsze pozbyć się trwałych defektów, ale także tym, którzy jednym, konkretnym zabiegiem chcą uzyskać spektakularne efekty odmłodzonej i jędrnej skóry. Zabieg jest szczególnie rekomendowany przez Pacjentki Kliniki Dr Stachura.