Usuwanie rozstępów

Oferujemy profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, które skutecznie usuwają rozstępy. Zapraszamy do naszej kliniki medycyny estetycznej w Szczecinie. Jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się rozstępów – zarezerwuj już dziś dogodny termin na konsultacje u naszego specjalisty. Dobierze odpowiednią metodę usuwającą skutecznie rozstępy.

tel:   +48 535 35 00 55

       +48 574 45 00 05

mail: biuro@klinikadrstachura.pl

W naszej klinice stosujemy najnowsze rozwiązania technologiczne. Najnowocześniejsze urządzenia pozwalają nam na bezinwazyjną poprawę kondycji skóry i redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki doświadczeniu i bogatej wiedzy jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią metodę usuwania rozstępów indywidualnie do pacjenta. Różnorodność naszych zabiegów umożliwia usunięcie rozstępów na kilka różnych sposobów, z czego każdy cechuje się wyjątkową efektywnością.

Frakcjonowanie mikroigłowe RF

Jedną z najskuteczniejszych metod zwalczających rozstępy jest frakcjonowanie mikroigłowe RF. Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje energię fal radiowych, które dostarczane są do skóry w postaci precyzyjnych strumieni, tworzących mikrouszkodzenia w naskórku i skórze właściwej. Nagła zmiana temperatury wytworzona przez głowicę prowadzi do poprawy elastyczności i jędrności skóry, dzięki wytwarzaniu się nowych włókien kolagenowych. 

Urządzenie z głowicą z mikroelektrodami jest w stanie szybko i równomiernie działać na dużych obszarach działa. Przy pomocy czerwonego lub niebieskiego światła LED, które emituje, przyspiesza proces gojenia się skóry. Zabiegi frakcjonowania mikroigłowego RF mogą być wykonywane przez cały rok, bez względu na poziom nasłonecznienia.  

Laser frakcyjny CO2 – skuteczny sposób na rozstępy

Działanie lasera frakcyjnego CO2 może być wykorzystywane nie tylko w walce z rozstępami. Znajduje zastosowanie również w likwidowaniu przebarwień i innych zmian skórnych oraz niedoskonałości. Praca lasera polega na emitowanie pojedynczych impulsów światła, usuwających wierzchnie warstwy naskórka. Pobudzone komórki zaczynają produkować większe ilości kolagenu. W efekcie skóra staje się wzmocniona i ujędrniona. 

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 trzeba powtarzać, w zależności od oczekiwanych efektów. W przypadku rozstępów zwykle wystarczy od 5 do 8 zabiegów, powtarzanych co 10 dni, jednak zależne jest to również od początkowej kondycji skóry.

Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting w likwidacji rozstępów

Osocze bogatopłytkowe ma szerokie spektrum działania. Preparat krwiopochodny pozyskiwany jest z krwi pacjenta i podawany w wysokim stężeniu. Zawarte w nim trombocyty przyczyniają się do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. 

Osocze może być podawane bez lub z dodatkiem kwasu hialuronowego. Osocze PRP (bez dodatku kwasu hialuronowego) podaje się metodą mezoterapii. Osocze Cellular Matrix (z dodatkiem niesieciowanego kwasu hialuronowego) zaś wprowadzane jest podskórnie. Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich osób, które zmagają się między innymi z rozstępami. Pierwsze efekty są widoczne już po dwóch tygodniach, kiedy można zauważyć poprawę jakości skóry, jej objętości i elastyczności.

Mezoterapia

Mezoterapia zyskała swoją popularność w dermatologii estetycznej dzięki dużej skuteczności w leczeniu różnego rodzaju mankamentów skórnych, w tym rozstępów. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że skóra stała się bardziej nawilżona i poprawiła się jej kondycja. Zabieg polega na podawaniu preparatów leczniczych w tkankę skórną, przy wykorzystaniu różnych technik i głębokości nastrzykiwań. W ten sposób poprawie ulega mikrokrążenie i zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych. Może również wspomagać procesy odnowy komórek i hamować działanie wolnych rodników. Preparat i ewentualne serie zabiegu dobierane są w zależności od oczekiwanych efektów. Mezoterapię stosuje się między innymi w celu ujędrnienia skóry i redukcji rozstępów. Wspomagająco mezoterapia może być wykonywana również przy lipolizie.

Nieoperacyjny lifting

Urządzenie, które generuje plazmę, umożliwiającą wytworzenie łuku energetycznego pomiędzy igłą a naskórkiem pacjenta. Sprawia, że martwe komórki naskórka giną w procesie sublimacji, nie powodując przy tym uszkodzeń skóry właściwej ani tkanek otaczających. W rezultacie skóra staje się mocno napięta, a zmarszczki i fałdy zredukowane.

Najczęściej stosowany jest do tzw. nieoperacyjnego liftingu powiek, jednak ma również wiele innych zastosowań. Może służyć również do skutecznego usuwania rozstępów i blizn.

Mezoterapia igłowa

To zabieg mezoterapii, podczas którego do skóry przykładana jest głowica wykonująca intensywne nakłucia. Głębokość iniekcji dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Umożliwia głębokie wprowadzenie odpowiednich substancji aktywnych w tkankę skórną. W efekcie fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. 

Urządzenie powoduje, iż gęstość skóry jest zwiększona i pobudzona do regeneracji. Następuje jej odnowa i wygładzenie. Uzyskane efekty likwidacji rozstępów zależne są od ilości i częstotliwości wykonywania zabiegów, które są dobierane indywidualne do pacjenta.