Usuwanie cellulitu

Oferujemy profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, które skutecznie usuwają cellulit. Zapraszamy do naszej kliniki medycyny estetycznej w Szczecinie. Jeżeli marzysz o tym, żeby skutecznie pozbyć się cellulitu – zarezerwuj już dziś dogodny termin na konsultacje u naszego specjalisty. Dobierze odpowiednią metodę usuwającą cellulit. 

tel: +48 535 35 00 55,
      +48 574 45 00 05

mail: biuro@klinikadrstachura.pl,
        marketing@klinikadrstachura.pl

W naszej klinice stosujemy najnowsze rozwiązania technologiczne. Najnowocześniejsze urządzenia pozwalają nam na bezinwazyjną poprawę kondycji skóry i redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki doświadczeniu i bogatej wiedzy jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią metodę usuwania cellulitu indywidualnie do pacjenta. Różnorodność naszych zabiegów umożliwia usunięcie cellulitu na kilka różnych sposobów, z czego każdy cechuje się wyjątkową efektywnością.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej w organizmie. Jest on zaburzeniem w budowie skóry, prowadzi do zmiany w jej wyglądzie. Najczęściej występuje na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach. Jest częstą dolegliwością kobiet w różnym wieku. Zmiany te występują przede wszystkim za sprawą nadmiaru estrogenów. 

Cellulit dzielimy na dwie kategorie: twardy – wodny i miękki – tłuszczowy. 

Powodem powstawania cellulitu wodnego jest nadmierne gromadzenie wody i toksyn w tkankach. Przez to następuje rozrost i nierównomierne ułożenie lipidów w tkance podskórnej. Ten rodzaj cellulitu występuje częściej u kobiet, które utrzymują stałą wagę. 

Cellulit tłuszczowy powstaje poprzez rozrost komórek tłuszczowych tworząc grudki. Uciskają one na naczynka, uniemożliwiając sprawne usuwanie wody i toksyn. Ten typ cellulitu występuje u osób mało aktywnych fizycznie oraz u tych, którzy w krótkim czasie straciły dużo na wadze. 

Przyczyny powstawania cellulitu 

Głównym powodem, przez który powstaje cellulit jest nadmierne wydzielanie hormonu – estrogen. Dodatkowo brak ruchu i siedzący tryb życia jest sprzyjający dla jego powstawania. Nadmiar cukru i soli w diecie, problemy z krążeniem, nałogowe palenie papierosów, noszenie zbyt obcisłych ubrań – wszystkie te rzeczy także wpływają na powstawanie cellulitu. 

Czy da się określić stopień cellulitu?

Stopień rozwoju cellulitu można określić za pomocą kilku zagadnień. 

  • Pierwszy stopień – nie jest zauważalny, pojawia się dopiero w momencie ściśnięcia skóry
  • Drugi stopień – jest lekko widoczny, skóra po ściśnięciu przypomina skórkę pomarańczy
  • Trzeci stopień – jest dobrze widoczny, grudki są większe 
  • Czwarty stopień – jest najbardziej zaawansowany, wymaga wizyty u lekarza, grudki są duże i bolesne. 

Cellulit można próbować zniwelować peelingami i masażami, najlepiej jest się go pozbyć w pierwszym stopniu, kiedy nie jest jeszcze widoczny. W naszej klinice posiadamy szeroką ofertę zabiegów, które pomogą w pozbyciu się cellulitu.

Mechaniczna stymulacja

Ta metoda pomaga stymulować tkankę skórną naturalnym metabolizmem komórek, który podczas zabiegu zostaje pobudzony. Dzięki temu nagromadzony tłuszcz jest uwalniany, a skóra zostaje zredukowana, nie naruszając przy tym biologicznej równowagi organizmu. Głowica urządzenia pozwala na jednoczesne działanie zabiegu — redukcja tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry i usunięcie cellulitu. Przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu są między innymi: infekcje, zapalenie żył, żylaki, stany zapalne skóry czy choroba nowotworowa. 

Lipoliza

Lipoliza iniekcyjna jest nowoczesną metodą walki z nagromadzonym tłuszczem w różnych partiach ciała. Najlepszy efekt przynosi osobom, u których dieta i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą rezultatu i chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej bez konieczności operacji. Zabieg lipolizy polega na miejscowym wstrzykiwaniu preparatu, który jest pochodzenia naturalnego. Składniki podane bezpośrednio do tkanki tłuszczowej za pomocą strzykawki, powodują rozpad trójglicerydów. Kiedy komórki tłuszczowe ulegną rozpadowi, są wydalane z organizmu. Zabieg trwa do pół godziny i jest bezbolesny. 

Masaż mechaniczny

Najnowszym urządzeniem do masażu mechanicznego. Łączy ze sobą funkcję masażu podciśnieniowego ze stymulacją przy użyciu lasera i światła LED. Oferuje on konfigurowalny zabieg odmładzania skóry i modelowania sylwetki. W naturalny sposób rozkłada komórki tłuszczowe do glicerolu oraz wolnych kwasów tłuszczowych. Przyspiesza on metabolizm komórkowy i całego organizmu. Zaletą zabiegu jest to, że ma mocne działanie na głęboko zlokalizowaną tkankę tłuszczową i jest bezbolesny. 

Nieinwazyjny lifting ciała – HIFU

Lifting ciała HIFU to zabieg, który pozwala na osiągnięcie efektu liftingu bez stosowania skalpela. Polega on na przedostaniu się ultradźwięków o wysokiej częstotliwości do głębokich warstw skóry właściwej i tkanki podskórnej. Fale te rozgrzewają włókna kolagenu, które odpowiedzialne są za elastyczność i jędrność skóry. Maksymalny efekt zabiegu widoczny jest po upływie 2 – 3 miesięcy. 

Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg mezoterapii mikroigłowej pozwala na głębokie wprowadzenie substancji aktywnych w tkankę skórną. Ma on przyczynić się do poprawy elastyczności oraz napięcia i jędrności skóry. Głębokość iniekcji dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Efektem wprowadzenie mikroigieł jest pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Wskazaniami do zabiegu jest przede wszystkim cellulit, rozstępy i utrata elastyczności. 

Kriolipoliza

Krolipoliza to nieinwazyjna procedura redukcji tkanki tłuszczowej, która polega na niszczeniu komórek tłuszczowych podczas procesu chłodzenia. Aplikator chłodzący zasysa skórę i krystalizuje tkankę tłuszczową bez uszkodzenia nerwów i tkanek. Skrystalizowane komórki tłuszczowe giną i są usuwane z organizmu. Czas regeneracji po takim zabiegu jest niewielki.