Konturowanie ciała – biostymulatory jako nowoczesna forma modelowania sylwetki

Naturalny, a przy tym zauważalnie piękny efekt modelowania różnych obszarów sylwetki to nie tylko domena zabiegów kosmetologicznych czy inwazyjnych procedur z zakresu medycyny estetycznej. Przedstawiamy Wam nowość w Klinice Dr Stachura — procedury z wykorzystaniem biostymulujących wypełniaczy do ciała, które mają szerokie zastosowanie i dają spektakularne rezultaty!

Siła kwasu L-polimlekowego

Nie jest tajemnicą, że najlepsze oddziaływanie dla naszej skóry mają te substancje, które już się w niej znajdują. Dostarczając dobroczynne, naturalne składniki w formule boosterów, zapewniamy organizmowi optymalne warunki do ich maksymalnego wykorzystania. Jednym z nich jest kwas polimlekowy — związek chemiczny, który występuje fizjologicznie w organizmie człowieka. To naturalny stymulator syntezy i produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, pozytywnie wpływający na jędrność, gęstość i elastyczność skóry. Dzięki innowacyjnym technologiom właśnie ten składnik obecny jest w formułach wypełniaczy do twarzy i ciała, które tworzą zupełnie nową jakość w terapiach smart aging i subtelnego modelowania twarzy i sylwetki.

Co się stanie, gdy skorzystamy z siły kwasu polimlekowego w gabinecie medycyny estetycznej?

Dla wyglądu naszej skóry i kształtów – samo dobro. Preparaty z kwasem polimlekowym w naturalny sposób stymulują syntezę kolagenu, widocznie wpływając na zwiększenie napięcia, sprężystości i elastyczności skóry. Na wygładzenie bruzd i zmarszczek, odnowę biologiczną, odmłodzenie owalu i modelowanie rysów twarzy. Ale na tym nie koniec! Zabiegi iniekcyjne z kwasem polimlekowym stosujemy do wypełniania strategicznych obszarów ciała. Gdzie procedury te mają najlepsze zastosowanie?

Konturowanie ciała – biostymulatory jako nowoczesna forma modelowania sylwetki - Foto2 konturowanie
  • Pośladki – dla uniesienia i poprawienia kształtu.
  • Ramiona – dla nadania im pożądanego, smukłego kształtu i ujędrnienia skóry.
  • Szyja i dekolt – dla wypełnienia zmarszczek, uniesienia, modelowania kształtów.
  • Nogi – dla ujędrnienia, wymodelowania i redukcji, a nawet eliminacji cellulitu!

Wypełnianie w praktyce

Wypełniacze stosowane w różnych strefach ciała czy twarzy mogą być podawane wyłącznie przez lekarza. To ważne, by opierać się na wiedzy i doświadczeniu ekspertów, którzy doskonale znają się na anatomii i procesach biochemicznych zachodzących w organizmie. Dzięki ich pracy i zastosowaniu najwyższej jakości preparatów zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny? 

Sama procedura polega na iniekcji (serii wstrzyknięć za pomocą cieniutkich igieł lub mikrokaniul) preparatu z możliwym znieczuleniem miejscowym i równomiernym rozmasowaniu substancji w skórze i tkance podskórnej. Pojedynczy zabieg trwa ok. pół godziny, a całą procedurę i jej etapy lekarz ustala indywidualnie. W zależności od potrzeb Pacjenta i kondycji skóry, odstępy między sesjami mogą wynosić od ok. 6 do 18 tygodni. Ważny jest również proces zachodzący dzięki zastosowaniu wypełniaczy z kwasem polimlekowym – odnowa skóry nie jest widoczna z dnia na dzień. Efekty – doskonałe, a przy tym naturalne, najlepiej widoczne są po kilku miesiącach do pół roku od zabiegu i utrzymują się nawet do 3 lat! Jest to zatem inwestycja, która realnie odbudowuje skórę, przemodelowuje ją na poziomie tkanek głębokich, zapewniając biostymulację, odmłodzenie i pożądany kształt w obrębie wybranych partii.

Wypełniacze z kwasem polimlekowym stosowane zarówno na twarz, jak i ciało, to – w zależności od potrzeb – alternatywa dla innych procedur estetycznych bądź ich uzupełnienie. Warto je rozważyć, jeśli zależy nam na odmładzającym i długotrwałym efekcie!