MODELOWANIE CIAŁA BEZ SKALPELA – Ultraformer III

Współczesna medycyna estetyczna na bieżąco weryfikuje potrzeby pacjentów i dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się warunków. Szybki tryb życia i częsty brak czasu warunkują trendy na zabiegi nieinwazyjne i takie, które nie wymagają poświęcenia czasu na rekonwalescencję. Coraz więcej zabiegów nastawionych jest także na całoroczność. Jednym z takich właśnie rozwiązań jest zabieg wykonywany światowej klasy urządzeniem Ultraformer III. Dedykowany dla pacjentów, które chcą poprawić owal twarzy, unieść opadające powieki, odmłodzić szyję i dekolt, ujędrnić ramiona, brzuch, uda, pośladki. A więc nieinwazyjny lifting całego ciała za pomocą jednego, rewolucyjnego urządzenia! Jak to możliwe? O tym w dzisiejszym wpisie.  

Ultraformer III to urządzenie cieszące się coraz większą popularnością. Oparte jest na nowoczesnej technologii HIFU – High Intensity Focused Ultrasound, która polega na emitowaniu skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Wibracje fal dźwiękowych zwiększają aktywność komórek skóry, w efekcie czego w naturalnym procesie odnowy, tkanki się regenerują i wytwarzany jest nowy kolagen odpowiedzialny za jędrność skóry i młody wygląd. Ultraformer III daje szerokie spektrum możliwości działania na różnych głębokościach skóry. Dzięki temu proces przebudowy skóry nawet w głębokich jej warstwach jest trwały i zauważalny.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i z powodzeniem można go wykonać bez względu na porę roku. Do najczęściej wykonywanych obszarów ciała należą brzuch oraz boki, w obszarach tych likwidujemy nadmiar tkanki tłuszczowej i poprawiamy napięcie skóry. Bardzo popularne są również uda i pośladki gdzie skupiamy się na rezultacie szczupłych i gładkich nóg oraz jędrnych pośladków. W przypadku ramion ujędrniamy wiotkie tkanki, a w okolicy kolan i łydek likwidujemy nadmiar tkanki tłuszczowej i luźną skórę nad kolanami, a także wysmuklamy łydki. 

Ultraformer III to nieinwazyjny zabieg pozwalający osiągnąć spektakularne rezultaty na ciele oraz charakteryzujący się wysokim profilem bezpieczeństwa.

Zabieg za pomocą Ultraformer III można wykonywać niemal na wszystkich partiach ciała:

  • Twarz – poprawa owalu twarzy, likwidacja zmarszczek i „podwójnego podbródka”, ujędrnienie i odmłodzenie,
  • Powieki górne – podniesienie opadających powiek,
  • Szyja i dekolt – ujędrnienie, likwidacja zmarszczek szyjnych, poprawa napięcia skóry,
  • Ramiona – likwidacja zwiotczałej skóry,
  • Brzuch i boki – lifting ciała, poprawa napięcia skóry i likwidacja tkanki tłuszczowej,
  • Uda i pośladki – wysmuklenie, likwidacja cellulitu, ujędrnienie pośladków,
  • Kolana i łydki – poprawa napięcia skóry nad kolanami, wyszczuplenie.

Bez konieczności przechodzenia operacji i rekonwalescencji jesteśmy w stanie za pomocą Ultraformer III odmłodzić skórę, poprawić jej jędrność i przeprowadzić nieinwazyjny lifting miejsc, w których mamy zbędnie nagromadzoną tkankę tłuszczową.

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, nie wymaga on też ograniczenia codziennych aktywności po jego wykonaniu. Bardzo ważnym aspektem jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem przed samym zabiegiem, który ma na celu dobranie odpowiedniej kuracji do indywidualnych potrzeb i kondycji skóry. W Klinice Dr Stachura bezpośrednia konsultacja odgrywa szczególnie ważną rolę i ukierunkowuje pacjenta na konkretny program zabiegowy.

Podczas zabiegu ULTRAFORMER III nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i ciepło a dla osób szczególnie wrażliwych poleca się zastosowanie znieczulenia w celu zwiększenia komfortu. Sam zabieg trwa do około godziny, w zależności od obszaru ciała nad którym pracujemy. Efekt liftingu i ujędrnienia jest widoczny nieomalże natychmiastowo – skóra jest bardziej napięta, a przy konturowaniu twarzy – rysy znacznie odmłodzone. Odnowa włókien kolagenowych następuje na przestrzeni 3-6 miesięcy i właśnie po takim czasie zaobserwujemy ustabilizowany efekt. Istotnym faktem przy stosowaniu Ultraformer III jest to, że zabieg ten nie wymaga powtarzania, pożądany rezultat uzyskujemy już po przeprowadzeniu jednego zabiegu, a utrzymuje się on nawet do dwóch lat. Przy wykonaniu drugiego zabiegu, zdecydowanie wzmocnimy efekty i wydłużymy efekty w czasie. 

Ultraformer III to najnowocześniejsza technologia, która zapewnia spektakularne efekty odmłodzenia nawet o 10 lat. Jest to bez wątpienia świetna alternatywa dla operacji plastycznych z uwagi na wysoki profil bezpieczeństwa i brak okresu rekonwalescencji. 

Zalecenia pozabiegowe zawsze przekazujemy w naszej Klinice indywidualnie. Na pewno, jak przy wszystkich zabiegach, należy unikać ekspozycji na słońce i stosować odpowiednią fotoprotekcję. 

W Klinice Dr Stachura bardzo polecamy zabieg z wykorzystaniem Ultraformer III wszystkim osobom, które w bezpieczny, szybki i efektowny sposób chcą wymodelować i odmłodzić swoje ciało. Zabieg ten można wykonywać o każdej porze roku, a nad precyzyjnością i prawidłowym przebiegiem kuracji czuwa wyłącznie doświadczony lekarz. Zabieg odbywają się w komfortowej atmosferze i przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa/ochrony.